Novinky v hydraulickém šroubení

Novinky a trendy na nás chrlí média ze všech stran,  ale většinou se týkají všech různých témat od oblečení po úpravu zahrádky, ale technika zůstává jen pro lidi z oboru. Tak si dnes povíme o hydraulickém oboru, abyste nezakrněli a rozšiřovali obzory ve všech různých odvětvích. Hydraulické šroubení v posledních letech zažilo rozvoj.

Například se využívají už takové ošetření, že koroze nemá šanci ani při vysoko zátěžových testech v solné mlze. Dříve se u hydraulického šroubení používalo jen pozinkování, které tak účinné nebylo. Také výroba šroubení je poměrně zajímavá. Člověk už jen naprogramuje stroj a ten sám zpracuje kovaný materiál. I montáž funguje na podobném postupu v robotických stanicích. Pak už dát jen dát vše dohromady a vznikne z toho všeho například takové zubařské křeslo!

Dopravní značky

Dopravní značky informují o dopravních omezeních, zákazech či varováních, usnadňují orientaci atd. Historickým vývojem vzniklé dopravní značení je navrženo na základě zkušenosti i výzkumů v oblasti dopravní psychologie tak, aby umožňovalo řidičům rychlé rozpoznávání i za ztížené viditelnosti.

Průmyslové značení

Každá průmyslová hala a její průmyslové značení musí myslet především na bezpečnost, zejména pak na fyzikální. Fyzikální nebezpečnost je založena na systému UNDGS (United Nations Dangerous Goods System, Systém nebezpečného zboží OSN). Tyto regulace a testovací metody OSN lze najít na webu OSN. Protože záběr GHS zahrnuje všechny příjemce informací, bylo nutné provést určitá rozšíření a změny v popisu nebezpečnosti.

Kde všude se můžete potkat s hydraulikou?

Jedno z nejběžnějších využití jsou brzdy v autě. Princip je takový, že vy pomocí pedálu stlačujete kapalinu v hadičce, a tím se vytvoří tlak v brzdných válečcích, které se roztáhnou a přitlačí brzdové čelisti.
Ano, spousta dětí nesnáší zubaře. Ovšem utrpení je trošku menší, když vás paní zubařka „povozí“ na zubařském křesle. I zde jsou využity zákony hydrauliky. Protože působí zubní lékař na malou plochu silou, vyvolá tím tlak v kapalině na větší ploše ještě větší sílu a tak křeslo vyjede nahoru.
Hydraulické zařízení se využívá i při zvedání aut či ve speciálních lisech.

Víte co je elektromotor?

Je to elektrický stroj, který se mění elektrickou energii na mechanickou práci.

Ve většině případů jde o točivý stroj. Na opačném principu elektromotoru, tedy přeměně mechanické práce na elektrickou energii funguje například generátor, alternátor nebo dynamo.

A jaký je princip elektromotoru?

Elektromotory fungují na principu využití silových účinků magnetického pole. Laicky lze tento princip vysvětlit tak, že dochází k využití vzájemného přitahování a odpuzování elektromagnetů nebo přitahování elektromagnetů a železa.
Polaritu a sílu elektromagnetu lze řídit velikostí elektrického proudu, který do něj vtéká.

Elektromotor má tři způsoby fungování neboli režimy:
motorický, generátorický a režim brzdy